דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

איזה סוג חברת קריינות אתם צריכים?

חברות קריינות

כדאי להיעזר בחברת קריינות כשצריכים קריינות לסרט תדמית, סרט הדרכה, אפליקציה לנייד או מערכת טלפוניה. יש שלושה סוגים של חברות קריינות.

 

סוגים של חברות קריינות

 • מאגר קריינים או סוכנות קריינים
  מאגרים וסוכנויות מציעים מבחר קריינים. אתם לא עובדים ישירות מול הקריין, אלא מול מנהל או סוכן. מובן שיש עלות ניהול שמגולמת במחיר, אבל אם אתם מעדיפים שמישהו אחר ינהל את הפרויקט, זאת יכולה להיות בחירה טובה בשבילכם. מומלץ לקרוא טיעונים בעד ונגד עבודה עם מאגר קריינים או סוכנות לפני שמחליטים. ותרגישו חופשי לבקש ממני המלצות!
 • שוק קריינים
  שוקי קריינים הם אתרי אינטרנט שאתם מפרסמים בהם אודישנים, וקריינים שונים שולחים לכם דמו והצעות מחיר. אתרים כאלה בדרך כלל לא גובים עמלת ניהול (הם מקבלים אחוזים מהתשלום לקריינים). אבל זה לא אומר שתשלמו פחות בטווח הארוך. מכיוון שכל אחד יכול להצטרף לשוקי הקריינות, יש בהם הרבה קריינים שהם לא באמת קריינים מנוסים עם ציוד מקצועי, אלא סתם אנשים שרוצים לעשות קצת כסף מהצד. בלי ניסיון, בלי סטודיו מקצועי ובלי כישרון. אולי תקבלו מהם הקלטה עם רעשי רקע, אולי תקבלו הקלטה שלא נשמעת מקצועית, ובמקרה כזה כבר עדיף להקליט לבד. וכנראה תצטרכו לשלם עוד למישהו מקצועי שיקליט את אותו סקריפט כדי שהפרויקט לא יישמע רע.
  כדאי גם לדעת שהרבה קריינים מקצועיים מחרימים חלק משוקי הקריינות, ויוצא שנשארים בהם רק החובבנים.
  המקרה היחיד שבו מומלץ להיעזר בסוג כזה של חברות קריינות הוא כשהאתר מסנן את הקריינים מראש. אם בחרתם לעבוד עם שוק קריינים, בקשו ממני המלצות, כי יש כמה אתרים טובים. ותאמינו לי – אתם לא רוצים להיתקע עם אתר גרוע!
 • קריינים שמציעים גם שירותים של קריינים עמיתים
  יש קריינים שלא מציעים את הקול של עצמם בלבד, אלא מאפשרים לשכור דרכם את שירותיהם של קריינים אחרים. הם בעצם מקום אחד שמציע את כל השירותים, בלי לגבות עמלת ניהול. למשל, אם אתם צריכים קריין למערכת טלפוניה באנגלית וגם בעברית, אתם יכולים לשכור את שירותיי, אף על פי שאני מקליטה באנגלית בלבד. קריין או קריינית עמיתים שלי יקליטו את ההודעות בעברית. או למשל, אם אתם צריכים קול גברי וקול נשי בפרויקט, אני אגייס קריין עמית שיעזור. ולא אגבה מכם תוספת על ניהול הפרויקט. הסוג הזה של חברות קריינות הוא אולי הכי קטן, אבל הוא גם הכי חסכוני.

 

איזה סוג של חברות קריינות כדאי לכם לבחור?

מה כדאי לבחור – סוכנות או מאגר קריינים, שוק קריינים או קריין עצמאי עם קריינים עמיתים? ובכן, זה תלוי בצרכים שלכם ובמה שנוח לכם. אני עצמי קריינית שמציעה גם את שירותיהם של עמיתיי, מקפידה על קריינות ושמע מקצועיים באיכות גבוהה ולא גובה תוספת על הניהול. אשמח לעזור לכם בפרויקט הבא!

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות