דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

מה ההבדל בין קריין לשחקן קול?

שחקן קול

מחפשים קריין או קריינית, וחיפוש מהיר הוביל לסוגים רבים ושונים של ספקי שירות? יש כאלה שמציגים את עצמם כקריינים (voice talent) ויש כאלה שקוראים לעצמים "שחקני קול" (voice actor). אז מה ההבדל בין השניים?

 

מהם קריינים?

קריינים הם אנשים שמקליטים לסוגים שונים של פרויקטים, למשל, סרטי תדמית, סרטוני הדרכה, פרסומות ומערכות טלפוניה. הפרויקטים האלה דורשים קצת משחק, אבל עיקר התפקיד הוא לא משחק. למשל, בסרטון הדרכה שמסביר איך להשתמש בתוכנה מסוימת, הקריין אומנם אמור להגות את המילים בסגנון מסוים – רשמי, מקצועי או דיבורי, למשל – אבל הוא לא צריך ממש לשחק תפקיד של דמות. מידה מסוימת של משחק בהחלט מעורבת בביצוע, אבל הקריין רשאי לשחק את הדמות של הדובר בלבד. הנה כמה דוגמאות לעבודת קריינות במגוון סגנונות.

 

מהם שחקני קול?

שלא כמו הקריינים, שחקני הקול הם בדרך כלל שחקנים. הם משחקים בדרך כלל דמות אחת או כמה דמויות. דוגמאות לפרויקטים שנדרש בהם משחק קול הם סיפורים, משחקי וידאו, אנימציות, דמויות בסרטוני הדרכה ועוד. הנה כמה דוגמאות למשחק קול.

שימו לב שמדבבים הם קטגוריית משנה של שחקני קול. הם מקליטים רק טקסטים של דמויות שכבר הוקלטו בשפה אחרת.

 

האם אתם צריכים קריין או שחקן קול בפרויקט שלכם?

כפי שהסברתי, סוגים שונים של פרויקטים דורשים סוגים שונים של ספקי שירות. לסרטי תדמית, לסרטוני הדרכה, לפרסומות ולמערכות טלפוניה נדרשים קריינים. לסיפורים, לאנימציות ולפרויקטים אחרים שצריך לשחק בהם דמויות, נדרשים שחקני קול.

אני מספקת שירותי קריינות וגם שירותי משחק קול. יש לי יותר מ-20 שנות ניסיון בשני התחומים, כולל ניסיון עשיר בדיבוב קומדיות ודרמות.

 

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות