דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

מאגר קריינים מול קריינות ישירה

סוכנות קריינים, מאגר קריינים

מהו מאגר קריינים?

מאגר קריינים הוא מאגר של קריינים שונים שאפשר לבחור מביניהם קריין מתאים להקלטת הפרויקט שלכם. באינטרנט יש הרבה מאגרי קריינים, אבל יש גם הרבה קריינים עצמאיים המציעים את שירותיהם ישירות. מה היתרונות של כל שיטה?

 

יתרונות וחסרונות

 • מגוון אפשרויות
  מאגר קריינים (או סוכנות קריינים או חברת קריינות) מספק מבחר קולות. אם הפרויקט שלכם צריך כמה קריינים, למשל אם אתם רוצים להקליט מערכת טלפונית בכמה שפות, נוח ומומלץ להיעזר במאגר קריינים. אבל בסרטי תדמית ובסרטי הדרכה לא צריך כמה קריינים, אלא קריין אחד עם הקול והיכולות הנדרשים. הקריין האחד הזה יכול להציע לכם קשת רחבה של סגנונות לבחירה: סגנון רשמי, מקצועי, שקט, ידידותי, דיבורי, צעיר ועוד. יהיו לכם הרבה אפשרויות בחירה ולא תרגישו שהעבודה ישירות מול קריין עצמאי מגבילה אתכם. למעשה, יש לקריין עצמאי יתרונות רבים. המשיכו לקרוא!
 • מחירים
  כשעובדים עם קריין ממאגר קריינים, יש עוד מרכיב במשוואה: מנהל חברת הקריינות (סוכן קריינים). צריך לשלם גם לחברה. משום כך העבודה עם קריין ממאגר קריינים יקרה יותר מעבודה ישירה עם קריין.
 • זמן האספקה
  כשעובדים עם קריין ממאגר קריינים, הפנייה חייבת לעבור קודם אצל סוכן קריינים שמנהל את המאגר קריינים, ורק לאחר מכן היא מגיעה לקריין. אחר כך הקריין שולח את ההקלטות לסוכן הקריינים, והוא שולח אותן אליכם. זה יכול להיות תהליך ארוך, כי מעורבים בו הרבה גורמים וכל אחד מהם יכול לגרום עיכוב. לעומת זאת כשעובדים עם קריין ישירות, פחות גורמים מעורבים בתהליך – רק אתם והקריין – וכנראה תקבלו את המוצר הסופי קודם.
 • "טלפון שבור"
  כשאתם עובדים עם מאגר קריינים, אתם מסבירים את הדרישות לסוכן הקריינים, והוא מעביר את המידע לקריין. וכמו במשחק הילדים "טלפון שבור", המידע עלול להשתבש או להיעלם בדרך לקריין. לפעמים מתעוררות אצל הקריין שאלות, ואז גם השאלות שלו וגם התשובות שלכם עוברות את אותו מסלול ארוך. הכי פשוט להסביר את הדרישות ישירות לקריין ולמנוע אי הבנות שיכולות להסתיים במוצר שאינו בדיוק המוצר שהזמנתם.

 

סיכום

לסיכום, כדאי להיעזר במאגר קריינים כשצריך כמה קריינים (מערכות טלפוניות בשפות שונות). אבל אם אתם צריכים רק קריין אחד (לסרטי תדמית, לסרטי הדרכה וכדומה), כדאי לכם לעבוד ישירות מול קריין: אתם תחסכו כסף, תשלימו את הפרויקט מהר יותר ותחסכו אי הבנות בדרך.

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות