דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

קריינים באנגלית – איך אפשר לדעת אם הם מקצועיים?

קריינית מקצועית

קריינים באנגלית יש הרבה, אז איך מחליטים מי מהם מקצועי? כשאתם מנסים להעריך קריינים, היעזרו ברשימה הבאה:

 

איך להעריך קריין באנגלית?

 • אתר
  מה אתם מעדיפים: לקנות מרוכל ברחוב או מחנות מסודרת? לקריינים מקצועיים יש אתר ודפים עסקיים ברשתות החברתיות.
 • ניסיון
  לקריינים מקצועיים יש ניסיון עשיר. בדקו את האתר של הקריין וחפשו רשימת לקוחות, רצוי ארוכה, ופרויקטים לדוגמה, רצוי רבים.
 • ציוד מקצועי
  לקריינים מקצועיים יש ציוד הקלטה מקצועי באיכות הטובה ביותר. בדרך כלל יש להם מיקרופון קונדנסר שעולה לפחות 1,500 ש"ח. בדקו את האתר של הקריין וחפשו את רשימת ציוד ההקלטה שלו. לחלופין, שאלו את הקריין אם הוא משתמש במיקרופון קונדנסר או במיקרופון דינמי. אם הוא לא ידע מה לומר – קיבלתם תשובה!
 • הקלטות דמו איכותיות
  לקריינים אמורה להיות לפחות הקלטת דמו אחת בלי מוזיקת רקע, שמאפשרת להתרשם מאיכות האודיו. בהקלטה לא אמור להיות שום רעש רקע ולא הדים, רחשים, תקתוקים או "פופים". נוסף על כך, הקול צריך להיות צלול וברור, קצב הקריינות צריך להיות אחיד וההגייה צריכה להיות מדויקת.
 • מבטא ילידי
  זאת נקודה חשובה: לקריינים באנגלית לא אמור להיות מבטא זר! הרי בשביל מי אתם עושים את הסרטון, את האפליקציה, את הלומדה וכו', אם לא בשביל דוברי אנגלית? אתם רוצים שהלקוחות שלכם יקלטו את המסר, או שדעתם תוסח בגלל המבטא? רצוי שקריין אנגלית יהיה אדם שנולד בארה"ב או בארץ דוברת אנגלית אחרת. שימו לב גם שנדיר מאוד שקריינים ידברו גם עברית וגם אנגלית בצורה מושלמת וללא מבטא, אז כדאי להיות זהירים כשמשכירים את שירותיהם של קריינים דו-לשוניים. אם אינכם בטוחים אם לקריין יש מבטא, חפשו בעבודה מישהו דובר אנגלית והשמיעו לו את הקלטת הדמו.
 • מגוון סגנונות
  קריינים מקצועיים מסוגלים להקליט במגוון סגנונות – שיחתי, רשמי, מלטף וכו'. הקלטות הדמו אמורות לשקף זאת.
 • מחיר
  קריינים מקצועיים גובים סכום הולם תמורת השירות שהם מעניקים. אם קריין מציע מחיר נמוך במיוחד, סביר להניח שהוא לא מקצועי. זכרו: המוצר משקף את המחיר! להסבר על הבדלים בתמחור קריינות, עיינו במאמר קריינות בזול, קריינות ביוקר.

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות