דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

איך לדעת אם קריין דובר אנגלית אמריקאית שפת אם במבטא נייטרלי?

קריין אמריקאי מתחזה

יש בישראל הרבה סוכנויות וקריינים עצמאיים שאומרים שהם יכולים לספק שירותי קריינות על ידי דובר אותנטי של אנגלית אמריקאית שפת אם במבטא נייטרלי. אז יש כמה בעיות עם הטענה הזאת:

 

בעיות במבטא בקריינות באנגלית

  • מבטא זר.
    רבים מהקריינים האלה באמת באים ממשפחות אמריקאיות, אבל נולדו בישראל וגדלו בה. אחרים נולדו למשפחה ישראלית שאכן התגוררה בארצות הברית זמן מה, אבל דיברו עברית בבית. כך או כך, טכנית הם דוברי אנגלית ילידיים, אבל כמעט בטוח שיש להם מבטא ישראלי. למדו למה המבטא האותנטי חשוב כל כך.
  • מבטא לא נייטרלי.
    יש קריינים שנולדו בארצות הברית להורים אמריקאים, ובאמת יש להם מבטא אמריקאי אותנטי. אבל האם זהו מבטא נייטרלי? אם הקריין או הקריינית נולדו בדרום, ייתכן שיש להם מבטא דרומי. אם הם נולדו בניו יורק, כנראה יש להם מבטא ניו יורקי, וכן הלאה. למעשה רק לקריינים שנולדו במרכז ארצות הברית – וגם לקריינים שלמדו לדבר במבטא נייטרלי – יהיה באמת מבטא נייטרלי. מהו מבטא נייטרלי? מבטא נייטרלי הוא מבטא שאינו ייחודי למיקום מסוים, ולכן הוא אידאלי לרוב פרויקטי הקריינות. למידע נוסף על המבטא האמריקאי הנייטרלי וחשיבותו בקריינות, קראו מהי אנגלית אמריקאית עם מבטא ניטרלי.

 

איך לדעת איזה מבטא יש לקריין באנגלית?

הקריינים העצמאיים לא יספרו לכם שיש להם מבטא זר או לא נייטרלי, וגם הסוכנויות לא ינדבו את המידע הזה. אז איך אתם, כדוברי עברית, יכולים לדעת איזה סוג של מבטא יש לקריין? הנה כמה דברים שאפשר לעשות:

  • בקשו מדובר אנגלית ילידי להקשיב לדמו של הקריין. הוא יזהה בקלות מבטא זר או לא נייטרלי.
  • קראו את קורות החיים של הקריין ובדקו איפה הוא נולד וגדל.
  • אם הקריין מדבר עברית ברמת שפת אם בלי מבטא אמריקאי, לא סביר שהוא ידבר אנגלית בלי מבטא ישראלי כי רוב האנשים מדברים רק שפה אחת במבטא מושלם. (יש מעט מאוד אנשים שמדברים כמה שפות במבטא מושלם, אבל בהחלט יש כאלה.)

 

ואם רוצים מבטא אותנטי ונייטרלי?

האנגלית שלי אמריקאית ברמת שפת אם ובמבטא נייטרלי. כן, הדבר האמיתי. אם אתם צריכים קריינות, דברו איתי!

 

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות