דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

האם לבחור בקריינות באנגלית אמריקאית או בריטית?

קריינות אמריקאית או ברוטית

אם אתם מתכננים פרויקט הדורש קריינות באנגלית, ייתכן שהתלבטתם אם לעבוד עם קריין אמריקאי או בריטי. מה כדאי לבחור?

 

קריינות במבטא אמריקאי או בריטי?

כדי לבחור את המבטא הנכון לפרויקט צריך להביא בחשבון את הנקודות הבאות:

  • קהל היעד של הפרויקט. אם הפרויקט מיועד לקהל בריטי, הגיוני לבחור במבטא בריטי. בדומה, אם הקהל אמריקאי, צריך מבטא אמריקאי. אנשים יותר נוטים להקשיב לסרטונים במבטא שלהם עצמם, להסכים איתם ובאופן כללי – להתרשם מהם. זה ברור. אבל אם הפרויקט מיועד לקהל בינלאומי, בדרך כלל כדאי לעבוד עם קריין אמריקאי, כי אנגלית אמריקאית היא ה"לינגואה פרנקה" של העולם.
  • אופי הפרויקט. איך הייתם מאפיינים את הפרויקט? האם המוצר, השירות או העסק שלכם פורץ דרך, מרגש ואולי חלוצי? אנשים בדרך כלל מקשרים אנגלית אמריקאית לחדשנות, ואנגלית בריטית – לפאר ויוקרה.

 

מהי קריינות אנגלית טרנס-אטלנטית?

אם אינכם רוצים לשייך את הפרויקט לאנגלית אמריקאית וגם לא לאנגלית בריטית, ואם הקהל שלכם בינלאומי, תוכלו לבחור בקריין טרנס-אטלנטי, המשלב אלמנטים משני המבטאים ואינו אמריקאי לגמרי וגם לא בריטי לגמרי, אלא משהו באמצע (ומכאן השם "טרנס-אטלנטי"). המבטא הזה פופולרי באירופה בחלק היבשתי שלה, מחוץ לבריטניה.

 

קריינות יכולה להיות במבטא זר?

כן, כמובן. יש הרבה קריינים שמקליטים אנגלית במבטא זר. זה בסדר גמור אם קהל היעד של המוצר מדבר באותו מבטא. למשל, אם הקהל ישראלי, והקריין מדבר אנגלית במבטא ישראלי. כמו שנאמר קודם, אנשים אוהבים לשמוע את המבטא של עצמם, ומגיבים אליו טוב. (מבטא זר בא בחשבון גם אם ברצונך ליצור אווירה אקזוטית בפרויקט.)
אבל אם הפרויקט דובר האנגלית מיועד בעיקר לקהל ששפת אימו אנגלית, רצוי שהקריינות תוקלט על ידי דובר אנגלית ילידי. כדאי לקרוא על חשיבותה של קריינות במבטא ילידי.

 

השורה התחתונה

כשבוחרים קריין או קריינית באנגלית, צריך לזכור:

  • שהמבטא של הקריין צריך להתאים לקהל היעד ולאופי הפרויקט.
  • שאם הקהל אירופי, אפשר לשקול מבטא טרנס-אטלנטי.
  • שרק במקרים מסוימים מאוד מתאים לשקול מבטא זר.

 

אני מקליטה באנגלית אמריקאית, שהיא שפת האם שלי, ובמבטא נייטרלי (כלומר, מבטא שאינו משויך למקום מסוים בארצות הברית). אשמח להקליט בפרויקט שלכם.

פנו אלי וקבלו הצעת מחיר!

 

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות