דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

איך תדעו אם "קול של קריין" מתאים לפרויקט שלכם?

קולו של הקריין הוא כרטיס הביקור שלו, והוא יכול להישמע מרשים מאוד. אבל הפרויקט שלכם – הוא באמת צריך קול רדיופוני? ומהו, בעצם, "קול רדיופוני"? האם קול של קריין-גבר חייב להיות עמוק ומהדהד וקול של קריינית-אישה חייב להיות מלטף ורך? האם קולות סטראוטיפיים כאלה באמת דרושים בפרויקט שלכם?

 

מהו קול של קריין קלאסי?

אנשים בדרך כלל חושבים שקריין צריך להישמע כמו שאלוקים נשמע בסרטים. דון לה פונטיין הנפלא, למשל, נודע בקולו העמוק, המחוספס והמהדהד, שפתח אינספור טריילרים של סרטים במילים "בעולם שבו...". אפשר לשמוע אותו בסרטון הזה:

הקול של הקריין דון לה פונטיין


ומהו קול קלאסי של קריינית? בדרך כלל הוא אמור להיות רך ומלטף.

 

מהו קול של קריין בחיים האמיתיים?

בחיים האמיתיים סוג הקול של הקריין לא באמת משנה. משנה מה הקריין או הקריינית מסוגלים לעשות עם הקול שלהם. למשל, הקשיבו לסגנונות קוליים שונים שהקלטתי. יש לי קול "רגיל", אבל אני יכולה להקליט בכל סגנון: דרמטי, דיבורי, רך, צעיר ועוד.

לחלק מהקולגות שלי יש קול של קריינות טריילרים קולנועית סטראוטיפית, אבל לרובם אין – והם מצליחים מאוד אף על פי שהקול שלהם "רגיל" כי יש להם ארסנל שלם של סגנונות קוליים.

 

איזה קול מתאים לפרויקט שלכם?

חשוב לבחור סגנון קול בהתאמה לפרויקט. למשל, אם אתם מוכרים מוצר המיועד לצעירים, הסגנון שמתאים לכם הוא, כנראה, סגנון צעיר ומגניב אבל לא מתלהב מדי. אם אתם רוצים להשרות רוגע, לכו על הסגנון הדיבורי. אם התדמית של החברה רצינית, כדאי לבחור בסגנון הרשמי או המקצועי. וכמובן, אם אתם מפרסמים סרט... פה תמיד אפשר לבחור ב"קול האלוקים" הקלאסי!

 

לסיכום

יש מבחר גדול של סגנונות קוליים, ולסגנון הרדיופוני והמרשים של הטריילרים בהחלט יש מקום. אבל אל תגבילו את עצמכם ל"קול של קריין". בחרו קול שמשקף את ה"אישיות" של המוצר, השירות או החברה.

לקבלת דמו מותאם אישית לתסריט שלכם בכל סגנון, פנו אליי וספרו לי באיזה סגנון קריינות אתם מעוניינים.

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות