דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

למה להשכיר את שירותיה של קריינית מקצועית?

ילד מצייר

אתה יכול לשכור את שירותיו של ילד בן שש שיצייר את לוגו העסק שלך. אתה יכול לצלם בעזרת מצלמת וידאו ביתית את סרטון התדמית שיופיע באתר שלך. אתה יכול לקנות כסאות גן מפלסטיק למשרד שלך.

אבל לא תעשה זאת, נכון?

מדוע לא? מפני שהתוצאה תהיה בלתי-מקצועית ותגרום לעסק שלך להיראות בלתי-מקצועית, וזה יגרום לך לאובדן הזדמנויות עסקיות.

אם כן - מדוע תחשוב שכדאי לך לשכור את שירותיה של השכנה ממול להקלטת קריינות אנגלית של הפרויקט שלך, רק מפני שהיא דוברת אנגלית?

זה שהיא דוברת אנגלית ויש לה קול נעים עדיין לא הופך אותה לקריינית מקצועית באנגלית, יותר מכפי שיכולת לצייר דמויות-קו הופכת ילד בן שש לאמן גרפיקה מקצועי.

 

קריינית באנגלית – דרוש הרבה יותר ממבטא ילידי

כשם שאמנות גרפיקה איננה סתם ציור, ויצירת סרטון תדמית כרוכה ביותר מהפעלת מצלמת הוידאו הביתית, כך גם קריינות אינה רק דיבור. קריינות היא תחום בפני עצמו, עם מורכבויות משלו וכישורים וידע הנדרשים עבורו. לקריין מקצועי דרושות יכולת ומיומנות כדי לקריין תסריט בצורה שהיא הן יעילה והן נכונה מבחינה טכנית.

לדוגמה, האם השכנמ ממול יודעת כיצד למלא את התסריט בהתרגשות ועניין? האם היא מודעת להשפעות המרחק והזווית של המיקרופון ביחס אליו? האם היא יודעת אילו מילים להדגיש וכיצד לסיים משפטים כראוי? האם היא למדה כיצד להמנע מקולות "פוף"? האם היא יכולה לפרש תסריט כהלכה? האם היא מבינה את ההבדל בין טון שיחתי לבין "הארד-סל"? האם המבטא שלה באנגלית הוא ב-100% ילידי? האם הדיקציה שלה טובה? האם היא מבטאת את המילים בבירור, מבלי "לבלוע" את סוף המילה?

גם אם לשכנה ממול יש קול נעים והיא דוברת אנגלית, אם היא לא רכשה את המיומנויות הדרושות למקצוע הקריינות באנגלית, התשובה לכל השאלות האלה היא ככל הנראה "לא".

 

הקלטה מאולפן ביתי – דרוש סביבה מתאימה ומיומנות

וזה רק קצה הקרחון. אם אתה מצפה שהשכנה תקליט את הפרויקט במחשבה הביתי, עליך לשאול אותה אם יש לה מיקרופון מקצועי המותאם לקריינות; אם יש לה ממשק אודיו מתאים; אם החדר שבו היא מתכוונת להקליט עבר התאמה אקוסטית כלשהי; ואם היא יודעת כיצד לערוך את האודיו על מנת לשמור על עוצמות שמע זהות בפרויקט מרובה-קבצים, להסיר רחשי נשימה ורעשי רקע.

גם כאן, התשובה לשאלות האלה היא ככל הנראה: לא.

 

השוק מוצף בקריינים חובבנים דוברי אנגלית

עקב התפיסה השגויה שקריינות היא עבודה קלה ששכר רב בצידה ללא דרישות ידע, דוברי אנגלית רבים מחליטים "לפרוץ לשוק הקריינות באנגלית" ולשווק עצמם כקריינים באנגלית. בעוד שלהיטות זו והגישה הנחושה ראויות לכל שבח, אין זאת אומרת שאלו הם קריינים מקצועיים. עם הזמן ובעזרת אימון, ייתכן שילמדו בדרך זו או אחרת את השיעורים הרבים שיש ללמוד כדי להקליט קריינות באנגלית בצורה יעילה ונכונה... האם אתה רוצה שלימוד זה ייעשה על חשבון הפרויקט שלך?

כמובן שלא. לפני שאתה שוכר קריינית להקלטת הפרוייקט הבא שלך באנגלית, וודא שהיא מקצועית .

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

FreeImages.com/Viviane Stonoga

 

קריינות

קריינות

קריינות