דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

5 טיפים לעבודה עם קריינים כצוות

טיפים לעבודה עם קריינים כצוות

אז בחרתם קריין או קריינית ועכשיו אתם צריכים לעבוד איתם על הפרויקט. איך עושים זאת נכון?

הדבר הראשון שצריך לזכור הוא שהקריינים לא רק עובדים אצלכם. במקרה האידאלי הם עובדים אתכם ואתם עובדים איתם.

הקריין או הקריינית של הפרויקט יהיו חברים בצוות ויעבדו עם כותב התסריט ועורך הווידאו. לכן חשוב לשים לב לדברים הבאים:

 

 • שלחו לקריין עדכונים לגבי הפרויקט.
  כשאתם שולחים לצוות שלכם עדכונים לגבי הפרויקט, שלחו אותם גם לקריין או לקריינית. הם צריכים לדעת פרטים, כמו מידת הדחיפות של הפרויקט, מהו לוח הזמנים, אם התסריט הוא טיוטה בלבד וישתנה בעתיד, ואם הפרויקט הסתיים.
 • קבלו מהקריין משוב על הקופּי.
  כותב או כותבת התסריטים שלכם בוודאי מצוינים, והקופי שלהם בטח משכנע, אבל חשוב גם לשמוע מה יש לקריין או לקריינית לומר. כשמסתכלים על הקופי מנקודת המבט של הקריינות, רואים בעיות שמשפיעות על הביצוע הקולי. למשל, כשיש בתסריט ביטויים שוברי שיניים, הוא לא רק קשה יותר להקלטה – הוא גם עלול להישמע מוזר. דוגמה אחרת: באנגלית, הקיצורים I’m ו-you’re טבעיים יותר, ולכן יתאימו לתסריט שהוא דיבורי באופיו. וכמובן, אם כותב התסריט לא כותב בשפת אימו, עוד זוג עיניים יכול לתפוס פה ושם שגיאות דקדוקיות שצריך לתקן.
 • קבלו מהקריין משוב על הווידאו.
  גם כשעורך או עורכת הווידאו מעולים, מה שיש לקריין להגיד יכול להועיל. הקריין יכול להעריך את משך הקריינות ולמסור את המידע הזה לעורך. הוא אפילו יכול לשלוח לו "גייד", כלומר, גרסה לא מהוקצעת של הקריינות, כדי שהעורך יוכל לתזמן את הווידאו כמו שצריך. נוסף על כך, אם עורך הווידאו לא עובד בשפת אימו, הקריין יכול לוודא שאין שגיאות בכותרות שהוא מוסיף לווידאו.
 • קבלו מהקריין משוב על התרגום.
  אם מוסיפים לווידאו דיבוב, התסריט הוא בעצם תרגום, והקריין יכול להגיד למתרגם התסריט אילו משפטים ארוכים מדי ואינם מתאימים למשפטים שנאמרים במקור, ואפילו להציע תיקונים וקיצורים.
 • שלחו לקריין את הווידאו הסופי.
  זכרו שהקריין או הקריינית הם קולו של הפרויקט, והם מייצגים את החברה, את השירות או את המוצר. בדרך כלל הם גאים להשתתף בהפקת הווידאו כמו כל חבר אחר בצוות. אם הפרויקט לא כפוף להסכם סודיות, שלחו להם את הווידאו הסופי, כדי שהם יוכלו לשתף אותו עם חברים ועם לקוחות ברשתות החברתיות. מבחינתכם זאת חשיפה בחינם!

 

אם תתייחסו לקריין או לקריינית כאל חלק מהצוות, הם יסיימו את העבודה בזמן, יעשו כמיטב יכולתם לתרום לפרויקט, והצלחתו תהיה חשובה להם. אם לא תתייחסו אליהם כאל "עוד ספק שירות", הם לא יתייחסו אליכם כאל "עוד לקוח". כשתעבדו כצוות, הצלחתכם תהיה הצלחתם!

 

מחפשים קריין או קריינים שיהיו חלק מהצוות ויתרמו לו? מחפשים להרכיב צוות וצריכים המלצה על כותבי תסריטים, מתרגמים או עורכי וידאו? פנו אליי ונתחיל שותפות נהדרת!

 

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות