דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

האם כדאי להקליט לבד או להיעזר בקריינות מקצועית?

האם להקליט קריינות בעצמך

"ברור", אתם אומרים לעצמכם, "ויקטוריה בוודאי תגיד לנו לשכור קריין מקצועי". אבל לא. אני אפתיע אתכם. לפעמים אתם יכולים להקליט בעצמכם או עם מישהו מהעובדים.

 

מתי אפשר להקליט קריינות לבד?

אם אתם רוצים להקליט סרטון תדמית מנקודת מבט אישית, ולפי הסקריפט אתם הם אלה שפונים לצופים, ייתכן שתרצו להקליט את הקריינות בעצמכם. זה מוסיף אותנטיות לקריינות. (שימו לב שבסוג כזה של סרטונים הדובר מצולם בדרך כלל, ובעצם אין צורך בקריינות רקע, אבל העיקרון עדיין תופס.)

 

מקרים אחרים שבהם הקלטת קריינות לבד יכולה להתאים, הם כאשר פשוט אין תקציב לשכור קריין מקצועי. חשוב לזכור שסרטונים שהוקלטו באופן מקצועי "מוכרים" יותר, משכנעים יותר ומעבירים את המסר טוב יותר – אבל אם ממש אין לכם תקציב, אין לכם הרבה ברירות. כדאי גם לדעת שאם אתם עמותה או ארגון צדקה, ייתכן שתוכלו לקבל הנחה על שירותי הקריינות. בדקו זאת מול הקריינים.

 

אם אתם מתכוונים להקליט את הקריינות לבד, עדיין רצוי ללכת לאולפן מקצועי כדי שאיכות האודיו תהיה טובה. כשאיכות האודיו נמוכה, אתם נשמעים חובבניים, וחוץ מזה, תשומת הלב של הצופים מוסחת והמסר לא עובר היטב. אם אתם בכל זאת רוצים להקליט בסביבה לא מקצועית (כדי לחסוך כסף, אולי), קראו איך מקליטים קריינות כמו שצריך.

 

מתי רצוי לשכור את שירותיהם של קריינים מקצועיים?

באופן אידאלי, אפילו הקריינות הכי פשוטה – למשל, מערכת מענה טלפוני – רצוי שתוקלט על ידי קריין מקצועי. למה?

 

חשבו, למשל, על הודעת המתנה שמפרסמת את השירותים שאתם נותנים. זאת בעצם פרסומת, והיא צריכה "למכור" משהו למאזינים. אפילו הודעת הפתיחה ("שלום, הגעתם לחברת כך וכך") צריכה להישמע מקצועית כדי לרכוש את אמונם של המתקשרים. אחרי הכול, אם ההודעה נשמעת לא מקצועית, גם החברה עלולה להיות לא מקצועית.

 

זה נכון לכל סוגי הקריינות: אם הלקוחות הפוטנציאליים, המשקיעים או התורמים שלכם ישמעו קריינות לא מקצועית, לא תהיה להם דעה טובה במיוחד עליכם, על המוצר או על השירות שלכם. הקלטת קריינות לבד היא כמו לבישת ג'ינס וחולצת טריקו לפגישה עסקית במקום בגדים רשמיים ומתאימים יותר. ההתרשמות הראשונה חשובה.

 

ובקשר להקלטה אותנטית בביצוע עצמי, ובכן, קריין טוב יכול לשדר אותנטיות ולשחק את התפקיד שלך במקומך. אני עשיתי את זה בעבר כמה פעמים.

 

לסיכום

יש זמן ומקום לכל דבר – גם להקלטת קריינות לבד. אבל קריינות מקצועית תיצור תדמית טובה יותר לחברה שלכם.

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות