דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

חמישה סימני אזהרה בבחירת קריין

אזהרה בעת בחירת קריין

אתם כבר יודעים מה חשוב לחפש כשבוחרים קריין – אבל מה צריך להדליק אצלכם נורות אדומות, אתם יודעים? הנה חמישה סימנים שאומרים שכדאי לכם להתרחק, ומהר.

 

סימני אזהרה

ממה צריך להישמר כששוכרים את שירותיו של קריין?

 • הוא מוכן לעבוד בתעריפים נמוכים מאוד
  אם הקריין מציע תעריף נמוך באופן חריג, סימן שאין לו ניסיון והוא בונה פורטפוליו, או שהוא לא מעריך את העבודה של עצמו, ואם כך – כנראה שגם אתם לא תעריכו את העבודה שלו. קריין מקצועי יעבוד בתעריף זול רק אם (א) מדובר בפרויקט צדקה, או (ב) הפרויקט גדול ומצדיק הנחה. כדי לקבל מושג על תעריפי המינימום המקובלים בישראל לשחקנים עם ניסיון מינימלי, עיינו בתעריפים המומלצים של IVO למתחילים.
 • הוא מפיק אודיו באיכות ירודה
  סימן מובהק לאיכות אודיו ירודה הוא פצפוצים חזקים במילים הכוללות את הצלילים פ או ב. סימן נוסף הוא רעש רקע. ייתכן שהשחקן ינסה להסתיר את רעש הרקע על ידי מיקס של מוזיקה לתוך האודיו, ולכן חשוב לבקש לשמוע דגימה בלי מוזיקה. דרך נוספת להסתיר רעש רקע היא לנסות להסיר אותו באמצעות "מסנן רעשים". במקרה כזה, הרווחים בין המילים יהיו שקטים, אבל ברקע המילים עצמן יהיה צליל שדומה לברז פתוח או לרשרוש של חשמל סטטי.
 • הוא לא מפרסם את שמו באתר
  אם הקריין לא שש לגלות את הזהות שלו, אתם צריכים לשאול את עצמכם למה. הוא עושה משהו שצריך להסתיר? הוא לוקח כסף ולא מספק את הסחורה? או שהעבודה שלו גרועה והוא לא רוצה לקשור את שמו בעבודה כזאת? אולי יש לו סיבה אחרת? אין ספק שאתם צריכים לדעת בדיוק עם מי אתם עושים עסקים!
 • הוא לא מפרט באתר איזה ציוד יש באולפן
  אילו היה לקריין ציוד מקצועי, הוא היה שמח לספר איזה ציוד זה. אם אין שום פירוט כזה באתר שלו, אתם צריכים לשאול את עצמכם מה הוא מסתיר, ולמה.
 • הוא לא מציע דמו אישי
  קריינים מקצועיים יסכימו להקליט דמו מתוך התסריט שלכם באולפן הביתי, לפני שתשכרו את שירותיהם. לעומת זאת, שחקנים שאיכות האולפן הביתי שלהם לא מספיק טובה, ישלחו לכם דוגמאות מפרויקטים קודמים שהם הקליטו במקומות אחרים, כי הדוגמאות האלה נשמעות הרבה יותר טוב מהאודיו שהם מפיקים באולפן הביתי. אם הם היו מקליטים בשבילכם דמו אישי מהתסריט שלכם באולפן הביתי, הייתם שומעים שהאיכות נמוכה ולא הייתם שוכרים את שירותיהם. לצערכם, הם כנראה יקליטו את הפרויקט שלכם באותו אולם ביתי...

 

כדאי לכם לברוח, ומהר

עכשיו כשאתם מכירים את סימני האזהרה שצריך לשים לב אליהם כשמחפשים קריין, תוכלו לשמור על הארנק שלכם, לא לבזבז זמן, ולהבטיח שהפרויקט יישמע הכי טוב שאפשר. לדמו אישי ואיכותי, למידע על האולפן שלי ולהצעת מחיר הוגנת, כתבו לי.

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות