דלג אל התוכן דלג אל הניווט

victoria@vicsvoice.com  |  054-4646370


קריינות

קריינות

5 טעויות נפוצות כשמזמינים קריינות

אוזניות ומיקרופון

אתם רוצים להזמין קריינות, אבל לא יודעים מה השגיאות הנפוצות שכדאי לכם להימנע מהן? הנה 5 טעויות נפוצות.

 

טעות מספר 1: לשכור את שירותיו של קריין חסר ניסיון או קריין שאין לו ציוד הולם

קריין חסר ניסיון צריך לבנות לעצמו פורטפוליו ולשפר את המיומנויות שלו. הוא יתאמן על התסריט שלכם ולא יישמע מקצועי. נוסף על כך, קריין שאין לו אולפן וציוד באיכות טובה יפיק בשבילכם אודיו באיכות נמוכה, מלא רחשים, "פּוֹפּים" ורעשי רקע. כך או כך, הפרויקט שלכם יישמע לא מקצועי. ואם הוא יישמע לא מקצועי, אתם תישמעו לא מקצועיים!

 

טעות מספר 2: לשכור את שירותיו של קריין זול

וואו, אני יכולה לדבר בלי סוף על הסכנות שבעבודה עם קריינים זולים! אבל אומר בקיצור: זול זה יקר. לקריין זול אין, כנראה, הרבה ניסיון (וקודם הסברתי למה זה לא טוב). חוץ מזה, סביר להניח שהוא לא השקיע הרבה כסף באולפן ובציוד (וקודם הסברתי למה זה לא טוב גם כן). אם תשכרו את שירותיו של קריין זול, אל תתפלאו אם בסופו של דבר תיאלצו לשכור את שירותיו של קריין יקר יותר שיקליט את התסריט שוב, ובעצם לשלם פעמיים!

 

טעות מספר 3: לשלוח לקריין תסריט לא סופי

הצעת המחיר שאתם מקבלים לא כוללת, בדרך כלל, הקלטה חוזרת בגלל שינויים בתסריט. משום כך שינויים יעלו לכם עוד כסף. כדי להימנע מתשלום נוסף, סגרו סופית את התסריט לפני שאתם שולחים אותו להקלטה.

 

טעות מספר 4: לא לתת הנחיות לפני סשן ההקלטה

כדאי להנחות את הקריין לפני סשן ההקלטה, כדי שהוא ידע איזו אינטונציה לבחור ואילו מילים להדגיש. כך אפשר לעשות זאת:

  • באמצעות סימונים בתסריט. אפשר לסמן מילים להדגשה בקו תחתון או בפונט נטוי או מודגש. אפשר גם לציין בסוגריים איפה הקריין אמור להשתהות וכו'.
  • על ידי הקלטת דוגמה. הקליטו את עצמכם קוראים את התסריט בטון ובקצב הרצויים, והקריין יחקה אתכם.
  • על ידי תיאור ההגשה הדרושה. הסבירו לקריין איזו אינטונציה ואיזה קצב מתאימים לפרויקט. אם לא תעשו אף אחד מהדברים האלה, ייתכן שהקריינות לא יישמע כמו שאתם רוצים.

 

טעות מספר 5: לשלוח את התסריט ממש לפני הדדליין

לוקח זמן להקליט קריינות, והקריין לא תמיד יכול לעזוב את כל שאר הפרויקטים שלו בשביל להקליט את הפרויקט שלכם מיד. כדי שלא תפספסו את הדדליין, הודיעו עליו לקריין לפחות יום קודם!

 

לסיכום

אם לא תעשו את השגיאות הנפוצות האלה, תקבלו קריינות מעולה! שלחו לי את התסריט שלכם עוד היום.

 

כתבה מאת ויקטוריה פיינרמן

 

קריינות

קריינות

קריינות